Předokenní rolety

Předokenní rolety jsou určené na montáž do hotových staveb. Rolety se navíjejí do hliníkového boxu, který je uchycený v ostění.


Krycí box se díky svému designu stává dekorativním prvkem budovy. Krycí box rolety jako i vodící kolejnice poskytujeme ve více barevných provedeních (možnost i do nástřiku RAL) nebo i v provedení zlatý dub, ořech a mahagon.
Rolety vyrábíme z kvalitních zahraničních materiálů, což zaručuje jejich dlouhou funkčnost a životnost.

výška lamely: 19mm
hloubka lamely: 9mm
max. šířka rolety: 2880mm
max. plocha rolety: 6m

Zaměření

Doporučujeme měřit přesně v místě montáže a ve více bodech.

Do objednávky doporučujeme uvést vždy nejmenší naměřený rozměr ponížený jak na výšku tak i na šířku o cca 0,5 cm, aby Vám při montáži nevznikl problém. Okraje pak můžete utěsnit některým druhem těsnících hmot. Především dbejte na správně uvedený typ kazety a její velikosti podle rozměrových tabulek které jsou součástí objednávkového formuláře.

Dále do objednávky uveďte všechny předepsané údaje. Také věnujte pozornost vodícím lištám a to z důvodu jejich předvrtávání ve výrobě. Pokud požadujete jiné než standardní vrtání uveďte to v objednávce (standardní vrtání 15cm od krajů lišt a pak v poměru mezi krajními otvory). Do výšky 150 cm jsou na liště 2 otvory, nad150 cm pak 3 otvory. Již při zaměření počítejte s postupem při montáži!!!

Montáž

 • Překontrolujte rozměry rolety a lišt a vyznačte otvory pro uchycení lišt a otvor pro šňůrové ovládání. Pro šrouby které drží lišty předvrtejte otvory.
 • Otvor pro šňůrové ovládání vyvrtejte přes křídlo okna vrtákem pr.10mm, otvor musí být skrz celý rám!!!
  Protože plastová okna obsahují kovovou výztuhu, zjistěte od dodavatele oken v kterých místech je kovová výztuha, jak je silná atd.
  Předejdete tak problémům při vrtání. Otvor je pokud možno nutné navrtat kolmo na okno a v místě kde má roleta vývod šňůry viz. detail.
 • Do vzniklého otvoru vložte spirálovou průchodku (její délku upravte podle potřeby) a v interiéru na ni přichytněte rolnu viz. detail.
 • Sestavte roletu, zasuňte ji do lišt, protáhněte ovládací šňůru přes spirálovou průchodku a roletu přišroubujte přes lišty k rámu okna do předvrtaných otvorů.
  Šňůru provlečte přes převodní kladku "A" a přišroubujte ji.
 • Otevřete navíječ šňůry, provlečte šňůru do navíječe a uvolněte péro navíječe.
  Navíječ zavřete a upevněte na spodní část rámu okna pomocí šroubů.
 • Rolnu také upevněte šrouby a přezkoušejte funkci rolety.
 • Barevná provedení lamel

  Barevná provedení boxů

  Výhody venkovních rolet

  • Vynikající protisluneční ochrana
  • ochrana proti úniku tepla 
  • ochrana proti hluku
  • Ochrana konstrukce oken proti povětrnostním vlivům - prodlužují tak jejich životnost.